Polskie i niemieckie regiony o współpracy transgranicznej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2016 17:08

Poprawa transgranicznych połączeń komunikacyjnych, współpraca na polu edukacji, polityki zdrowotnej oraz turystyki to niektóre z tematów poruszanych podczas Szczytu Politycznego Partnerstwa Odry, który w środę (13 stycznia) odbył się we Wrocławiu.

FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

W cyklicznym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele województw dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Stronę niemiecką reprezentowały władze krajów związkowych: Berlina, Brandenburgii, Meklemburgii - Pomorza Przedniego i Wolnego Państwa Saksonii.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski podkreślił, że tegoroczny Szczyt Politycznego Partnerstwa Odry przypada w roku 25. rocznicy podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy pomiędzy Polską a Niemcami. 

Przybylski podkreślił, że w tym roku wśród wiodących tematów rozmów polskich i niemieckich samorządowców była m.in. współpraca w zakresie polityki zdrowotnej. - Chodzi o wymianę doświadczeń pomiędzy polskimi i niemieckimi uczelniami medycznymi czy działania związane ze starzeniem się społeczeństwo i opieką nad ludźmi starszymi" wyjaśnił.

Rozmawiano również o edukacji, ze szczególny uwzględnieniem szkolnictwa zawodowego.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum