Polski Alarm Smogowy zdziwiony wypowiedzią ministra Radziwiłła nt. "teoretycznego zagrożenia"

Autor: Polski Alarm Smogowy/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2017 11:49

Polski Alarm Smogowy zareagował na wypowiedź ministra zdrowa Konstantego Radziwiłła dotyczącą zanieczyszczenia powietrza i wystosował do niego list otwarty.

Polski Alarm Smogowy zdziwiony wypowiedzią ministra Radziwiłła nt. "teoretycznego zagrożenia"
Stanowisko szefa resortu zdrowia uznające zanieczyszczenia powietrza za "teoretyczne zagrożenie" jest w ocenie PAS niezrozumiałe Fot. Archiwum

Stwierdza w nim, że stanowisko szefa resortu zdrowia uznające zanieczyszczenia powietrza za "teoretyczne zagrożenie" jest niezrozumiałe, bowiem przyczynia się ono do przedwczesnej śmierci około 45 tys. mieszkańców Polski.

"Szanowny Panie Ministrze, zwracamy się do Pana jako obywatele zatroskani fatalnym stanem powietrza w Polsce. Reprezentujemy inicjatywę społeczną Polski Alarm Smogowy, której działania wspiera 18 lokalnych inicjatyw oraz dziesiątki tysięcy polskich obywateli, którzy podpisali się pod naszymi petycjami do władz lokalnych i centralnych" - czytamy w liście.

"Kilka miesięcy temu Ministerstwo Zdrowia, słowami podsekretarza stanu Piotra Warczyńskiego, wypowiedziało się w raporcie UN Global Compact: szacunki WHO wskazują, że w Polsce z powodu chorób związanych z wysoką emisją zanieczyszczeń powietrza umiera rocznie nawet 45 tys. osób. To ponad 15 razy więcej niż śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Polsce, których w 2015 r. było 2938. Europejska Agencja Środowiska wskazuje, że jakość powietrza w dalszym ciągu stanowi bardzo ważne zagadnienie w sferze zdrowia publicznego, gospodarki i środowiska" - dodają autorzy listu.

Więcej: www.polskialarmsmogowy.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum