Polska delegacja bierze udział w 67. sesji Światowego Zgromadzenia Zdrowia WHA

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 20 maja 2014 19:04

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w odbywającej się w dniach 19 - 24 maja w Genewie 67. sesji Światowego Zgromadzenia Zdrowia (WHA) bierze udział Polska delegacja, której przewodniczy podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki.

Tematem przewodnim tegorocznej sesji jest wpływ klimatu na zdrowie. Wiceminister omówił tę kwestię z perspektywy Polski.

Rozmowy dotyczyły także światowych działań m.in. w zakresie prewencji i zwalczania chorób zakaźnych i niezakaźnych oraz promocji zdrowia na każdym etapie życia.

Podczas pobytu w Genewie podsekretarz stanu Radziewicz-Winnicki uczestniczył również w roboczych spotkaniach z ministrami zdrowia państw europejskich, na których omówiono problemy i wyzwania wymagające współpracy międzynarodowej.

Wiceminister spotkał się także z dyrektor regionalną WHO Zsuzsanną Jakab oraz z kierownictwem Wspólnego Programu Narodów Zjednoczonych ds. HIV/AIDS - UNAIDS - Janą Beagle i Luizem Loures. Rozmowy dotyczyły dalszej współpracy Ministerstwa Zdrowia z tymi organizacjami.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum