Polska będzie współpracować z Izraelem w ochronie zdrowia

Autor: PAP, MZ, RR/Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2011 18:37

W trakcie rządowej wizyty w Izraelu zostanie podpisany m.in. "Plan Współpracy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Państwa Izrael o współpracy w dziedzinie zdrowia i medycyny na lata 2011-2015".

Polska będzie współpracować z Izraelem w ochronie zdrowia

Premier Donald Tusk rozpoczął 23 lutego wizytę w Izraelu, gdzie wraz z kilkoma ministrami weźmie udział w I sesji dialogu międzyrządowego Polska-Izrael. Dwudniowe rozmowy delegacji będą dotyczyć m.in. współpracy w dziedzinie wojskowości i ochrony zdrowia. 

Ddelegacje będą rozmawiały o współpracy między obu krajami w zakresie kultury, edukacji, ochrony zdrowia i wojskowości. Jak informuje komunikat resortu zdrowia, minister Ewa Kopacz weźmie udział w polsko-izraelskich konsultacjach międzyrządowych w Jerozolimie. Sesji plenarnej będzie przewodniczył premier Donald Tusk i premier Izraela Benjamin Netanjahu.

Konsultacje będą również okazją do odbycia spotkania dwustronnego w Ministerstwie Zdrowia Izraela. Głównym tematem spotkania będą zagadnienia dotyczące rozwiązań systemowych walki z epidemią HIV/AIDS, struktur i funkcjonowania zdrowia publicznego w systemie ochrony zdrowia oraz badań skriningowych raka szyjki macicy oraz raka piersi. Omówione zostaną również perspektywy przyszłej współpracy pomiędzy obydwoma krajami w dziedzinie ochrony zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum