Polska Razem: dostęp do wyborów powinni mieć wszyscy, także niepełnosprawni

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2014 15:01

Z apelem do władz samorządowych o jak najlepsze przystosowanie lokali wyborczych dla osób niepełnosprawnych zwrócili się w środę (14 maja) politycy Polski Razem Jarosława Gowina.

Jak podkreślili, mimo ustawowych ułatwień udział osób niepełnosprawnych w wyborach wciąż jest utrudniony.

Wiceprezes Polski Razem Krystyna Iglicka-Okólska przekonywała na konferencji prasowej w Sejmie, że dostęp do wyborów powszechnych powinni mieć wszyscy obywatele, w tym także osoby niepełnosprawne.

- Badania pokazują, że mimo ułatwień dla tej grupy osób i możliwości głosowania korespondencyjnego, ludzie niepełnosprawni cały czas chcą głosować w lokalach wyborczych. Apelujemy więc do samorządowców, aby ułatwili - bo jeszcze jest na to chwila czasu - tej grupie wyborców możliwość uczestniczenia w wyborach zgodnie z ich wolą - powiedziała Iglicka-Okólska.

Z kolei szef Rady Krajowej PRJG i "jedynka" na warszawskiej liście partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego Paweł Kowal zaapelował także do komitetów wyborczych, aby umożliwiły osobom niepełnosprawnym, w tym przede wszystkim niewidzącym i niesłyszącym, dostęp do materiałów wykorzystywanych w kampanii wyborczej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum