Polscy psychiatrzy przeciwni legalizacji marihuany

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2012 15:47

Ponad połowa lekarzy uważa, że z przyczyn zdrowotnych palenie marihuany powinno być w Polsce nielegalne. Jej legalizacji przeciwnych jest aż 70 proc. psychiatrów zajmujący się leczeniem uzależnień i powikłań po przyjmowaniu substancji psychoaktywnych.

Portal Konsylium24 zapytał ponad tysiąc losowo wybranych lekarzy: "Czy, biorąc pod uwagę wyłącznie względy medyczne, palenie marihuany powinno być w Polsce legalne?" Większość (56 proc.) lekarzy odpowiedziała, że palenie marihuany nie powinno być legalne, 27 proc. lekarzy uważa, że palenie powinno być legalne, a 18 proc. zaznaczyło, że nie ma zdania w tej sprawie.

Rozkład odpowiedzi wśród lekarzy nie różnił się znacząco między różnymi specjalizacjami oprócz lekarzy psychiatrów, którzy zawodowo zajmują się leczeniem uzależnień i powikłań po przyjmowaniu substancji psychoaktywnych.

Spośród nich aż 70 proc. odpowiedziało, że ze względów medycznych są przeciwni legalizacji palenia marihuany. Z ankiety wynika też, że 22 proc. lekarzy psychiatrów jest za dozwoleniem palenia marihuany.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum