Polkowice: w najbliższych latach mieszkańcy skorzystają z dofinansowania na zakup leków

Autor: polkowice.eu/Rynek Zdrowia • • 10 lipca 2018 09:55

Już niedługo polkowiczanie będą mogli skorzystać z dofinansowania do zakupu leków. Projekt uchwały zatwierdzający program został jednogłośnie przegłosowany podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Będzie obowiązywał w latach 2018-2022.

Polkowicki program będzie polegał na dofinansowaniu zakupu leków. Fot. Archiwum

Jak przekonuje Stanisława Bocian, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Polkowicach program to wyjście naprzeciw oczekiwaniom tych mieszkańców gminy, którzy mają największe problemy za zakupem lekarstw.

Będzie polegał na dofinansowaniu zakupu leków. Udzielenie poparcia poprzedzi procedura weryfikacyjna z wywiadem środowiskowym włącznie - tak, aby pieniądze na leki trafiły do osób, które rzeczywiście ich potrzebują - wyjaśnia portal polkowice.eu. 

Wsparcie będzie udzielane tylko wówczas, gdy wykupione leki będą związane z chorobą, na którą cierpi pacjent. Program będzie realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Tam będą przyjmowane i weryfikowane wnioski. Na ich podstawie zostanie podjęta decyzja o przyznaniu pomocy.

Osoby, którym zostanie udzielone wsparcie otrzymają je w formie zasiłku celowego. Program będzie finansowany ze środków gminy Polkowice. Z dofinansowania w ramach programu będą mogły skorzystać osoby o dochodzie do 1902 zł.

Więcej: www.polkowice.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum