Politycy opozycji podpisali pakt ws. postulatów na rzecz osób niepełnosprawnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 maja 2018 11:34

Politycy partii opozycyjnych podpisali w piątek (25 maja) "pakt solidarnościowy", który jest zobowiązaniem do spełnienia czterech postulatów na rzecz osób niepełnosprawnych. To jest ogromne zobowiązanie nas wszystkich - podkreślał lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Pakt solidarnościowy" to ogromne zobowiązanie nas wszystkich - podkreślał lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Postulaty te to - podał szef PSL - dodatek rehabilitacyjny, reforma systemu orzecznictwa, wsparcie w dostępności do urzędów i miejsc pracy oraz wykonanie wyroku TK ws. "realizacji karty praw osób z niepełnosprawnościami".

W piątkowej konferencji prasowej przed Sejmem uczestniczyli, poza liderem ludowców, Michał Szczerba z PO, Monika Rosa z Nowoczesnej, Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15, Jacek Protasiewicz z klubu PSL-UED, a także posłanka niezrzeszona Joanna Scheuring-Wielgus oraz szef SLD Włodzimierz Czarzasty i Julia Zimmermann.

Lider ludowców podkreślił, że trwający w Sejmie od 18 kwietnia protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, uświadomił wielu osobom, jak ważne jest wspólnotowe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami.

- Dziś wspólnie, pomimo różnic, stajemy razem i będziemy podpisywać pakt solidarnościowy. To jest ogromne zobowiązanie nas wszystkich, naszych partii politycznych, że po kolejnych wyborach spełnimy cztery postulaty - powiedział Kosiniak-Kamysz. - Niezależnie jaką rolę będziemy pełnić w nowym parlamencie, wszyscy będziemy współdziałać na rzecz wprowadzenia paktu solidarnościowego - dodał.

Szef PSL podkreślił, że pakt jest wspólnym zobowiązaniem polityków partii opozycyjnych, ponieważ - jak dodał - obecny rząd "nie dał rady przez wiele tygodni tego protestu - nie doszedł do porozumienia".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum