Połączenie z tego numeru musisz odebrać. Będą dzwonić w sprawie szczepienia

Autor: oprac. JKB • Źródło: NFZ, Rynek Zdrowia29 czerwca 2021 13:10

Zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, ruszyły telefony do osób niezaszczepionych. Konsultant Infolinii Narodowego Programu Szczepień będzie dzwonił trzy razy

Ruszyła akcja połączeń telefonicznych do osób niezaszczepionych
  • Wykonywane są telefony do osób niezaszczepionych wykonane przez konsultanta Infolinii Narodowego Programu Szczepień
  • Podczas rozmowy konsultant będzie starał się zmotywować pacjenta do zaszczepienia, a w przypadku zgody, również umówi na dogodny termin
  • Konsultant może podjąć 3 próby połączenia ze zweryfikowanego przez NFZ numeru +48 22 165 51 55

Telefon do niezaszczepionych – kogo dotyczy i kiedy można się spodziewać?

Jak możemy przeczytać na stornie NFZ, konsultant z Narodowego Programu Szczepień zadzwoni do osób, które mają aktywne konto IKP i podały swój numer telefonu, mają wystawione e-skierowanie na szczepienie, nie są zaszczepione i nie są zapisane na szczepienie.

Celem połączenia jest rozmowa z pacjentem. Poinformuje o wystawionym e-skierowaniu, a także przekaże wiadomość o możliwości zarejestrowania się na szczepienie. Oprócz tego konsultant w czasie rozmowy przedstawi korzyści wynikające z zaszczepienia się. W przypadku, gdy pacjent wyrazi zgodę, konsultant ustali dogodny termin oraz miejsce szczepienia.

Na oficjalnej stronie NFZ pojawiła się informacja o tym, że konsultant będzie dzwonił do pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach 8-21.

Telefon do niezaszczepionych – jaki numer zadzwoni i jak go zweryfikować?

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie NFZ, konsultant zadzwoni wyłącznie w celu umówienia na szczepienie, więc nie należy martwić się o swoje dane osobowe.

Konsultant infolinii 989 zadzwoni z numeru +48 22 165 51 55, który można zweryfikować na stronie gov.pl (zakładka "Kontakt z osobami, które nie zarejestrowały się na szczepienie"). W razie wątpliwości NFZ zachęca także do kontaktu poprzez numer 989, aby potwierdzić szczegóły dotyczące zapisów na szczepienie przez konsultantów.

Minister zdrowia apelował o szczepienie

Podczas konferencji w piątek 25 czerwca, minister Adam Niedzielski ogłosił, że została uruchomiona akcja dzwonienia do osób niezaszczepionych. Według szacunków ministra, konsultanci wykonają w przybliżeniu blisko milion połączeń.

- Chcemy dotrzeć do tych, którzy jeszcze się nie zaszczepili, chcemy dać im możliwość. Nie będą musieli wykonać praktycznie żadnego kroku, tylko odpowiedzieć na pytanie, a już konsultant na infolinii umówi bezpośrednio takiego pacjenta – tłumaczył minister.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum