Podlaskie. Padł rekord hospitalizacji pacjentów z Covid-19. Prawie 1,3 tys.

Autor: oprac. IB • Źródło: PAP22 listopada 2021 17:11

Dotychczasowy rekord hospitalizacji był przed tygodniem, wówczas w szpitalach było 1 tys. 250 chorych z COVID-19. Dziś liczba ta zbliża się do 1 300 - podaje Podlaski Urząd Wojewódzki.

Dotychczasowy rekord hospitalizacji był przed tygodniem Fot. Shutterstock
  • Na Podlasiu padł dziś rekord liczby hospitalizowanych z powodu Covid-19. To prawie 1,3 tys. pacjentów
  • Dotychczasowy rekord hospitalizacji był przed tygodniem, wówczas w szpitalach było 1 tys. 250 chorych z Covid-19
  • Biuro prasowe wojewody poinformowało, że w regionie maleje liczba zakażonych, ale nie znajduje to odzwierciedlenia w hospitalizacjach

W podlaskich szpitalach przebywa obecnie szpitalach 1 tys. 294 zakażonych koronawirusem.

Poprzedni rekord pochodzi sprzed tygodnia

Dotychczasowy rekord hospitalizacji był przed tygodniem, wówczas w szpitalach było 1 tys. 250 chorych z COVID-19, w kolejnych dniach liczba ta cały czas była na podobnym poziomie, w niedzielę było to 1 tys. 249 chorych.

W szpitalach w regionie obecnie jest także najwięcej od początku pandemii łóżek covidowych - 1 tys. 668. W poniedziałek było zajętych 97 ze 137 respiratorów przeznaczonych do terapii chorych z COVID-19 w najcięższych stanach.

Zakażonych mniej, hospitalizacji więcej

Biuro prasowe wojewody poinformowało, że w regionie maleje liczba zakażonych, ale nie znajduje to odzwierciedlenia w hospitalizacjach. Urząd zapewnia, że jest wciąż zapewniony bufor, jeżeli chodzi o łóżka w szpitalach dla chorych na COVID-19.

Podano, że od poniedziałku udało się jeszcze zwiększyć liczbę łóżek covidowych o:

  • 10 w szpitalu w Augustowie,
  • 6 w Grajewie
  • i 27 w szpitalu MSWiA w Białymstoku.

Z grafik opublikowanych przez Podlaski Urząd Wojewódzki wynika, że najtrudniejsza jak dotąd sytuacja epidemiologiczna w regionie w 2021 roku i najwięcej odnotowanych w całym tygodniu przypadków zakażenia było w dniach 8-14 listopada. Odnotowano wtedy łącznie 5 tys. 674 zakażenia. W ostatnim tygodniu było to 5 tys. 025 przypadków. W poniedziałek ministerstwo zdrowia informowało o kolejnych 302 potwierdzonych przypadkach choroby w Podlaskiem.

"Sytuacja epidemiologiczna w regionie stabilizuje się, ale na wysokim poziomie"

Prof. Joanna Zajkowska z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, wojewódzka konsultant w dziedzinie epidemiologii powiedziała w poniedziałek, że sytuacja epidemiologiczna w regionie "stabilizuje się, ale nadal na wysokim poziomie", dlatego trudno o jakikolwiek optymizm.

- W Podlaskiem i Lubelskiem sytuacja zaczyna się poziomować, czyli jest pewna stabilizacja, ale niestety na wysokim poziomie - powiedziała prof. Zajkowska.

Dodała, że być może nie przyrasta liczba zakażeń, ale może to wynikać z tego, że np. mniej osób wykonuje testy.

Czytaj też: Niedzielski: sytuacja w szpitalach jest stabilna. To że zajętość wynosi 80 proc. to nie jest zła informacja

Czytaj też: Codziennie umiera 10 autokarów ludzi. Dr Grzesiowski. Jeżeli władza boi się demonstracji to powinna oddać władzę

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum