Podlasie: polsko-ukraińsko-białoruskie projekty transgraniczne w ochronie zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 czerwca 2011 13:54

W Podlaskiem trwają prace nad przygotowaniem projektów konkursowych w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013. Podmioty z tego regionu chcą m.in. zdobyć środki na inwestycje w szpitalach, ale też na drogi czy rozwój przedsiębiorczości.

Podlasie: polsko-ukraińsko-białoruskie projekty transgraniczne w ochronie zdrowia

Jak poinformował PAP Podlaski Urząd Marszałkowski w Białymstoku, wnioski w tegorocznej edycji konkursu Programu przyjmowane są do 30 września. Przygotowuje je m.in. Szpital Psychiatryczny w Choroszczy, który wspólnie z Grodzieńskim Obwodowym Centrum Klinicznym chce leczyć pacjentów.

Także Białostockie Centrum Onkologii wspólnie ze szpitalem klinicznym z Grodna planuje wspólny projekt dotyczący leczenia chorób nowotworowych metodą radioterapii. Również Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku i kliniczny w Grodnie będą się wspólnie starać o dotację na zakup sprzętu medycznego do oddziału intensywnej terapii oraz oddziału udarowego. Ten sam szpital w Grodna oraz Szpital Wojewódzki w Suwałkach chcą zdobyć pieniądze na sprzęt do oddziału chemioterapii i diagnostyki obrazowej.

Maksymalna kwota dofinansowania, jaką może zdobyć konkursowy projekt to 4 mln euro, minimalna 100 tys. euro. Pieniądze są po równo dzielone pomiędzy partnerów

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum