Podkarpackie: problem dopalaczy wciąż aktualny

Autor: Polskie Radio Rzeszów, RZ/Rynek Zdrowia • • 09 października 2013 12:43

Od początku br. dopalaczami zatruło się w Polsce około 500 osób. Choć trzy lata temu rząd ogłosił wielką akcję zamykania sklepów z tymi specyfikami, to ich sprzedaż kwitnie w najlepsze w internecie.

Podkarpackie: problem dopalaczy wciąż aktualny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Zdaniem Marka Mroza z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, problem narasta także na Podkarpaciu. Do końca sierpnia inspektorzy zabezpieczyli tu blisko 800 podejrzanych produktów, przy czym 95 proc. stanowiły dopalacze - informuje Polskie Radio Rzeszów. 

Specyfiki zostały znalezione w sklepach na terenie Rzeszowa, Stalowej Woli, Krosna i Przemyśla. Sprzedawane były pod postacią proszku do czyszczenia  kominka lub środka do czyszczenia komputerów.

Nowe przepisy proponowane przez Komisję Europejską mają umożliwić Unii Europejskiej skuteczniejszą walkę z dopalaczami - nowymi substancjami psychoaktywnymi stosowanymi zamiast nielegalnych narkotyków. Szkodliwe substancje psychoaktywne mają być szybko wycofywane z rynku bez uszczerbku dla ich legalnego wykorzystania do celów przemysłowych i handlowych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum