Podkarpackie: 4,5 mln zł na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2013 16:57

4,5 mln zł przeznaczył Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie na projekty, które m.in. pomogą osobom niepełnosprawnym znaleźć pracę. Pieniądze pochodzą z unijnego programu Kapitał Ludzki oraz budżetu państwa.

Podkarpackie: 4,5 mln zł na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych

Jak poinformowała Monika Zając z WUP, dofinansowanie może zostać przeznaczone m.in. na kursy i szkolenia umożliwiające podniesienie lub zmianę kwalifikacji zawodowych oraz na różnego rodzaju staże.

- Projekty muszą być skierowane do osób niepełnosprawnych. Udział w nich mogą wziąć także osoby pełnosprawne, które opiekują się osobą niepełnosprawną i ich obecność jest niezbędna dla aktywizacji zawodowej i społecznej takiej osoby - dodała.

Zając podkreśliła, że osoby niepełnosprawne mogą brać udział w projekcie, nawet jeśli pobierają rentę lub są zatrudnione np. w Zakładzie Aktywności Zawodowej, czyli na chronionym rynku pracy.

O dofinansowanie projektu ubiegać mogą się m.in. organizacje i stowarzyszenia, a także Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekty można składać do 4 marca.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum