Poboży: 32 ciężko rannych żołnierzy ukraińskich trafiło do Polski pociągiem medycznym

Autor: • Źródło: PAP19 lipca 2022 08:54

32 ciężko i lżej rannych żołnierzy ukraińskich trafiło w nocy do polskich szpitali specjalnym pociągiem medycznym - poinformował we wtorek wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży.

Poboży: 32 ciężko rannych żołnierzy ukraińskich trafiło do Polski pociągiem medycznym

Poboży w porannym wywiadzie dla Polsat News powiedział, że pociąg specjalny stworzony w lutym i wcześniej wykorzystywany głównie do transportu osób hospitalizowanych z Ukrainy do Polski czy uchodźców, pierwszy raz przywiózł żołnierzy rannych podczas obrony przed rosyjską agresją.

"Wczoraj późnym wieczorem do Polski przyjechał pociąg medyczny pierwszy raz realizując swoją podstawową funkcję - 32 ciężko i nieco lżej rannych żołnierzy armii ukraińskiej trafiło do Polski i zostało już bezpiecznie przewiezionych do polskich szpitali" - powiedział Poboży.

Podkreślił, że to efekt wspólnego projektu MSWiA, MON i Ministerstwa Zdrowia. Ranni trafili do "kilkunastu szpitali w Polsce - w Warszawie również, ale przede wszystkim za linią naszej granicy" - wskazał.

"Polska pomaga bohatersko broniącej swojej integralności terytorialnej i swojej suwerenności - ale tak na prawdę całej Europy - Ukrainy. To jest ten kolejny z realnych wymiarów tej pomocy" - ocenił wiceminister.

Agresja Rosji na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego, trwa 146 dzień.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum