Po wideokonferencji przywódców UE: Europa jednoczy się w celu pokonania koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 marca 2020 20:18

Europa jednoczy się teraz w jednym celu: pokonania koronawirusa, który dezorganizuje nasze społeczeństwa i uniemożliwia normalne życie na kontynencie - podkreślił premier Mateusz Morawiecki, który we wtorek (10 marca) wziął udział w specjalnej wideokonferencji liderów UE poświęconej koronawirusowi.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

We wtorek po południu odbyła się zwołana przez szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela wideokonferencja szefów państw i rządów UE poświęcona epidemii koronawirusa.

Po zakończeniu wideokonferencji premier Morawiecki w swoim wpisie na Facebooku podkreślił, że "cała Europa jednoczy się teraz w jednym celu - pokonania koronawirusa, który dezorganizuje nasze społeczeństwa i uniemożliwia normalne życie na kontynencie".

- Wspólnie z innymi przywódcami UE daliśmy dziś przykład, jak za pomocą nowoczesnych technologii możemy minimalizować ryzyko zarażeń. Telepraca to wspaniała sprawa - cieszę się, że zawarliśmy taką możliwość w naszej specustawie - podkreślił Morawiecki.

Szef polskiego rządu poinformował, że unijni liderzy wymienili się doświadczeniami w sprawie koronawirusa oraz potwierdzili "dalszą ścisłą wolę współpracy w obliczu zagrożenia".

- Tylko wspólnie jesteśmy w stanie wygrać z koronawirusem. Chciałbym, by solidarność europejska, jaką wykazujemy podczas tego trudnego testu, w przyszłości rozszerzyła się na inne obszary współpracy w ramach Unii Europejskiej - dodał szef polskiego rządu.

W wideokonferencji wzięło udział 27 unijnych przywódców, a także przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, szef dyplomacji UE Josep Borrell i prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Christine Lagarde.

Mateusz Roszak

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum