Płock: Łukasz Szumowski na trasie kampanii wyborczej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 sierpnia 2019 16:33

Chcielibyśmy, żeby rozwój Polski był zrównoważony i dotyczył każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka - powiedział w środę (28 sierpnia) minister zdrowia Łukasz Szumowski, który w Płocku (Mazowieckie) uczestniczył w prezentacji kandydatów z listy PiS do Sejmu, a także kandydatów PiS do Senatu.

Płock: Łukasz Szumowski na trasie kampanii wyborczej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na liście PiS do Sejmu w okręgu nr 16 - Płock, którą otwiera Szumowski, znaleźli się m.in. sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, współtwórca CBA Maciej Wąsik oraz wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski.

Na liście, wśród 20 osób, są również posłowie: Maciej Małecki, Marek Opioła, Anna Cicholska, Waldemar Olejniczak i Robert Kołakowski, a także m.in. prawnik, doradca w kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego, Jacek Ozdoba, wiceprezydent Żyrardowa Łukasz Choiński oraz Marlena Mazurska, dyrektor płockiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego i Waldemar Humięcki, b. prezes Agencji Nieruchomości Rolnych.

Kandydatem PiS do Senatu w okręgu nr 38 - Płock jest Marek Martynowski, a w okręgu nr 39 - Ciechanów Jan Maria Jackowski - obaj wieloletni senatorowie tej partii, zasiadający w izbie wyższej parlamentu także w obecnej kadencji.

- To jest naprawdę mocna lista - powiedział na środowej konferencji prasowej, startujący z pierwszego miejsca listy PiS do Sejmu w okręgu nr 16 - Płock, minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak podkreślił, kompetencje kandydatów, którzy znaleźli się na tej liście, obejmują m.in. rolnictwo, prawo, działalność samorządową, a także służbę zdrowia.

- Pracowaliśmy przez cztery lata na różnych polach - rządowych, parlamentarnych, czy samorządowych na rzecz Polski, na rzecz Polaków, po to, żeby każdemu Polakowi żyło się w każdym powiecie w Polsce lepiej - oświadczył Szumowski.

Jak ocenił, okres rządów Zjednoczonej Prawicy "to dobry czas dla Polski". - Jestem przekonany, że kontynuowanie pracy przez kandydatów tutaj zaprezentowanych będzie dobrym czasem dla Polski i pozwoli poprawiać jeszcze sytuację Polek, Polaków w każdym powiecie, niezależnie, gdzie mieszkają - mówił Szumowski. - Chcielibyśmy, żeby ten rozwój Polski był zrównoważony, dotykał każdego i na to będziemy naprawdę ciężko pracowali - zadeklarował.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze