Piotrowicz: jest determinacja, żeby projekt dot. aborcji rozpatrzyć jak najszybciej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2018 14:09

Ochrona życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci była i jest priorytetowa; jako komisja sprawiedliwości będziemy w tej sprawie procedować bezzwłocznie - mówi w piątkowej (19 stycznia) rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Stanisław Piotrowicz przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Poseł PiS pytany kiedy Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka zbierze się, żeby wydać opinię na temat obywatelskiego projektu "Zatrzymaj aborcję" stwierdził: "w tej sprawie jako Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka będziemy procedować bezzwłocznie".

- Chcę jednak zauważyć, że komisją wiodącą jest w tym wypadku Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, do której ten projekt został skierowany - dodał Piotrowicz. Podkreślił, że Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka "będzie miała za zadanie jedynie zaopiniować ten projekt dla wspomnianej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny"

Pytany na jakim etapie prac Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka wyda opinię stwierdził: "trudno mi w tym momencie powiedzieć, kiedy to nastąpi". - W tej sprawie rozmawiałem już z przewodniczącą Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, wicemarszałek Sejmu poseł Beatą Mazurek, ale konkretów jeszcze nie ma - powiedział poseł PiS.

Zapewnił, że jeśli tylko obywatelski projekt "Zatrzymaj Aborcję" trafi do zaopiniowania przez Komisję Sprawiedliwości i Praw Człowieka, to "odbędzie się to w bardzo krótkim terminie".

"- Sprawa ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci była i jest priorytetowa. Po stronie Prawa i Sprawiedliwości jest determinacja, żeby ten projekt rozpatrzyć jak najszybciej. Chodzi bowiem o to, żeby ograniczyć aborcję - mówił Piotrowicz.

Piotrowicz został też zapytany co skłoniło 58 posłów PiS do skierowania do dalszych prac w komisji innego obywatelskiego projektu ws. aborcji, który przygotował komitet "Ratujmy kobiety".

- W tej grupie byli posłowie, którzy znani są z tego, że w sposób jasny i zdecydowany opowiadają się za ochroną życia ludzkiego. Natomiast tym, co zdecydowało o takim głosowaniu nad projektem "Ratujmy kobiety", był fakt, że co by o nim nie powiedzieć, był to również projekt obywatelski, także poparty podpisami określonej grupy Polek i Polaków - odparł poseł PiS.

- W związku z tym, że była to obywatelska inicjatywa, więc - jak sądzę - posłowie - nie przesądzając sprawy - uznali, że powinien on zostać rozpatrzony - dodał.

Cała rozmowa z przewodniczącym sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Stanisławem Piotrowiczem ukazała się w piątkowym "Naszym Dzienniku".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum