Piotr Pawliszak nowym prezesem ORL w Warszawie

Autor: oprac. JJ • Źródło: OIL Warszawa/Rynek Zdrowia08 października 2022 14:22

Pełniący do tej pory obowiązki prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej Piotr Pawliszak został wybrany przez przedstawicieli samorządu lekarskiego w sobotę nowym prezesem OIL w Warszawie.

Piotr Pawliszak nowym prezesem ORL w Warszawie
Piotr Pawliszak nowym prezesem ORL w Warszawie. Fot. M Najdzik
  • W sobotę 8 października w czasie Nadzwyczajnego Okręgowego Zjazdu Lekarzy, przedstawiciele samorządu zawodowego wybrali nowego prezesa ORL w Warszawie
  • Wybrany, nowy prezes warszawskiej Okręgowej Izby Lekarskiej pełnił obowiązki prezesa ORL od maja 2022 roku w miejsce Łukasza Jankowskiego, wybranego na prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej
  • Jak zapowiedział nowy prezes warszawskiej OIL hasło jego kadencji to „izba bliżej lekarzy” a samorząd powinien stanowić większą pomoc dla lekarzy w załatwianiu różnych formalności

Nowy prezes ORL w Warszawie

Podczas Nadzwyczajnego Okręgowego Zjazdu Lekarzy, w sobotę 8 października, przedstawiciele samorządu zawodowego wybrali Piotra Pawliszaka prezesem Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.

– Jestem wdzięczny za zaufanie, jakim obdarzyli mnie koleżanki i koledzy. Traktuję to jako wyraz poparcia kierunku, który obrała izba pod moim wcześniejszym tymczasowym przewodnictwem. Przed nami ogrom pracy, ale do tego my lekarze jesteśmy przyzwyczajeni – stwierdził nowy prezes ORL po wyborze na stanowisko.

Głosowanie odbyło się na terenie Centrum Dydaktycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dotychczas pełnił obowiązki prezesa

Piotr Pawliszak pełnił funkcję prezesa ORL od maja 2022 roku. W sobotę delegaci Nadzwyczajnego Okręgowego Zjazdu Lekarzy zadecydowali, że jest odpowiednią osobą by kontynuować pracę na tym stanowisku.

– Hasło, jakie chciałbym by przyświecało mojej kadencji jako prezesa ORL, brzmi: „izba bliżej lekarzy”. Uważam, że samorząd powinien stanowić większą pomoc dla lekarzy w załatwianiu formalności, co można zrealizować tworząc mobilne punkty obsługi lekarza i umożliwić składnie dokumentów w formie elektronicznej z użyciem skrzynki ePUAP – zapowiadał w wystąpieniu przedwyborczym. Piotr Pawliszak nie miał kontrkandydata.

Dodał: - Chciałbym ponadto, by OIL w Warszawie pod moim kierownictwem nawiązała bliższą współpracę z konsultantami wojewódzkimi, a na naszej nowej stronie internetowej powstała przestrzeń komunikacji konsultantów z lekarzami. Chcę, byśmy zaczęli głośno mówić o naszych problemach. Dlatego między innymi rozpoczęliśmy już promocję kultury „speak up” i zainicjowaliśmy pierwsze przedsięwzięcia na rzecz przeciwdziałania mobbingowi.

Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Nowy prezes ORL jest lekarzem specjalistą radiologii i diagnostyki obrazowej, przez większość swojego życia zawodowego związany z Instytutem „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, a także z Grupą Lux Med.

W samorządzie zawodowym działa od 2018 roku, najpierw jako zastępca sekretarza ORL, potem wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie. Jest też członkiem Naczelnej Rady Lekarskiej, a w strukturach NIL przewodniczy zespołowi pracującemu nad projektem ustawy o systemie rejestracji zdarzeń niepożądanych i systemie kompensacji zdarzeń medycznych.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum