Piotr "Liroy" Marzec ostro o ministrze zdrowia

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2017 09:40

W sobotę (28 stycznia) w Łodzi obradowali politycy Kukiz'15. Piotr "Liroy" Marzec mówił m.in. o projekcie legalizacji medycznej marihuany.

Piotr "Liroy" Marzec ostro o ministrze zdrowia
Poseł Marzec nie twierdzi, że brak dostępu do medycznej marihuany jest przyczyną śmierci, ale pośrednią już tak. Fot. archiwum

Legalizacja medycznej marihuany była głównym tematem spotkania w Łodzi. „Liroy” przypomniał treść projektu przygotowanego w tej kwestii przez Kukiz’15. Odnosząc się do decyzji ministra zdrowia stwierdził, że "Konstanty Radziwiłł to kretyn". Zasugerował, aby politycy PiS jeździli za niego na pogrzeby osób, którym nie udało się pomóc. Marzec nie twierdzi, że brak dostępu do medycznej marihuany jest przyczyną śmierci, ale pośrednią już tak.

Piotr Marzec odniósł się również do kontrowersji, które wciąż wzbudza projekt Kukiz’15 ws. medycznej marihuany. Jego zdaniem Ministerstwo Zdrowia stawia znak równości pomiędzy marihuaną a dopalaczami i twierdzi, że chorzy jej potrzebujący to garstka ludzi, którzy mogą sprowadzić leki zza granicy.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum