Pinkas zrezygnował z funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego! Zastąpi go...

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 20 listopada 2020 11:45

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas z przyczyn zdrowotnych złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Premier przyjął rezygnację - poinformował w piątek (20 listopada) o godz. 11.11 na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Pinkas zrezygnował z funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego! Zastąpi go...
Premier przyjął rezygnację Jarosława Pinkasa. Fot. PTWP

Rzecznik rządu podziękował inspektorowi za pracę. "Składamy ogromne podziękowanie za dotychczasową pracę w niezwykle wymagającym okresie pandemii" - czytamy we wpisie.

Dodał, że obowiązki szefa GIS będzie wykonywał Krzysztof Saczka.

"Dziękuję ministrowi Jarosławowi Pinkasowi za ponad dwa lata służby na rzecz państwa jako Główny Inspektor Sanitarny. Dziękuję za trud pracy w dobie epidemii i zapoczątkowanie procesu zmian w kierunku elektronizacji usług Inspekcji Sanitarnej" - napisał, także na Twitterze, minister zdrowia Adam Niedzielski. 

O problemach zdrowotnych szefa GIS pisał m.in. portal money.pl. "Główny Inspektor Sanitarny w mediach nie udziela się od dłuższego czasu. Ostatni raz widziany był podczas konferencji otwierającej kampanię pn. Rak głowy i szyi nie czeka. Miało to miejsce pod koniec września. Później uczestniczył jeszcze w Rządowych Zespołach Zarządzania Kryzysowego" - czytamy w artykule ze środy (18 listopada).

Jarosław Pinkas w latach 2005–2007 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia i prezesem Polskiego Czerwonego Krzyża. W latach 2015-2017 pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, a w latach 2017–2018 był sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera. Głównym Inspektorem Sanitarnym był od 30 sierpnia 2018 r. 

Główny Inspektor Sanitarny ustala ogólne kierunki działania organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz koordynuje i nadzoruje działalność tychże.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum