×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Pinkas o kierowaniu GIS: to będzie mądra kontynuacja działań poprzednika

Autor: PAP/Rynek Zdrowia30 sierpnia 2018 14:15

- Moje zamierzenia to mądra kontynuacja działań poprzednika - zapowiada nowo powołany w czwartek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas. Poza funkcją kontrolną inspekcja ma do odegrania ogromną rolę w edukacji prozdrowotnej - podkreśla szef GIS.

Pinkas o kierowaniu GIS: to będzie mądra kontynuacja działań poprzednika
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Będę dążył do poprawy odbioru społecznego Państwowej Inspekcji Sanitarnej i utrzymania jakości merytorycznej, aby mogła skutecznie reagować na wszystkie problemy zdrowia publicznego. Poza funkcją kontrolną inspekcja ma do odegrania ogromną rolę w edukacji prozdrowotnej - zaznacza Pinkas, cytowany w informacji udostępnionej PAP.

Nowy GIS jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie, doktorem habilitowany nauk medycznych, specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej, medycyny rodzinnej i zdrowia publicznego; nauczycielem akademickim, konsultantem krajowym w dziedzinie zdrowia publicznego, dyrektorem Szkoły Zdrowia Publicznego w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego.

Pinkas pracował w wielu instytucjach związanych z systemem ochrony Zdrowia w Polsce, m.in. w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Łosicach. W latach 2007-2009 kierował Państwowym Zakładem Higieny w Warszawie. Przez 20 lat był najbliższym współpracownikiem prof. Zbigniewa Religi.

W latach 2005-2007 był podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, w latach 2015-2017 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia, zaś w latach 2017-2018 sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze