Pikieta przed Ministerstwem Zdrowia

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 06 kwietnia 2011 12:36

NSZZ "Solidarność" protestuje przed budynkiem Ministerstwa Zdrowia. Związkowcy chcą wyrazić w ten sposób niezadowolenie z uchwalonych przez Sejm ustaw, które wchodzą w skład rządowego pakietu zdrowotnego.

Pikieta przed Ministerstwem Zdrowia

„Pikieta, która odbywa się w przeddzień Światowego Dnia Pracownika Służby Zdrowia ma na celu zamanifestowanie niezadowolenia zarówno pacjentów jak i pracowników naszej branży z przyjętych przez Sejm zapisów zawartych w tzw. pakiecie ustaw zdrowotnych, oraz z pogarszającej się sytuacji stanu polskiego lecznictwa" - czytamy w komunikacue wydanym przez Radę Krajowego Sekretariatu Służby Zdrowia NSZZ Solidarność.

Zdaniem związkowców przeforsowane w parlamencie przepisy, a szczególnie możliwość przekształcania zakładów opieki zdrowotnej w spółki prawa handlowego doprowadzi do zapaści systemu i obniżenia poziomu bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków.

Zmiany te, jak ostrzega związek, ostatecznie uderzą w najsłabszych i spowodują, że konstytucyjna zasada równego - bez względu na sytuację materialną obywatela - dostępu do opieki zdrowotnej stanie się pustym zapisem.

"Solidarność" ochrony zdrowia zaprosiła do protestu wszystkich, którzy przeciwni są dzieleniu środowiska służby zdrowia, niekontrolowanej prywatyzacji i deprecjonowaniu pracowników.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum