Pierwsza Dama: praktyka pielęgniarska jest jedną z najbardziej wymagających profesji

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/Prezydent.pl29 listopada 2022 19:00

Kadry pielęgniarskie zmieniają swoją funkcję w systemie ochrony zdrowia w Polsce, coraz bardziej się usamodzielniają – i to bardzo dobrze – powiedziała Grażyna Ignaczak–Bandych, szefowa Kancelarii Prezydenta RP.

Pierwsza Dama: praktyka pielęgniarska jest jedną z najbardziej wymagających profesji
Grażyna Ignaczak-Bandych i Zofia Małas, prezes NRPiP. Fot. prezydent.pl/KPRP/Marek Borawski
 • Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta RP, Szef KPRP Minister Grażyna Ignaczak–Bandych wzięła udział w debacie zorganizowanej przez Naczelną Izbę Pielęgniarek i Położnych
 • Debata odbyła się w ramach konferencji „Kwalifikacje pielęgniarek i położnych a bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów”, nad którą Patronat objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser–Duda
 • Praktyka pielęgniarska jest jedną z najbardziej wymagających profesji – napisała w liście do pielęgniarek i położnych Agata Kornhauser–Duda

Debata i konferencja pielęgniarek i położnych

– Prezydent Andrzej Duda ma poczucie, że bezpieczeństwo Polaków to nie tylko bezpieczeństwo militarne, energetyczne czy ekonomiczne, ale także bezpieczeństwo zdrowotne. Dlatego projekt kształcenia kadr medycznych, w tym pielęgniarek i położnych, jest w Pałacu Prezydenckim bardzo dobrze oceniany. Kadry pielęgniarskie zmieniają swoją funkcję w systemie ochrony zdrowia w Polsce, coraz bardziej się usamodzielniają – i to bardzo dobrze – powiedziała Grażyna Ignaczak–Bandych, cytowana w komunikacie Kacelarii Prezydenta RP.

Podnoszenie kwalifikacji pielęgniarek i położnych w kontekście reakcji na COVID–19 a bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów to temat debaty, w której wzięli udział Szef KPRP Minister Grażyna Ignaczak–Bandych, Minister Zdrowia Adam Niedzielski, Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofia Małas oraz Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych Beata Guzak.

– Kwestią zdrowia Polaków zajmuje się m.in. prezydencka Rada ds. Ochrony Zdrowia, na której spotkaniach eksperci wielokrotnie dochodzili do wspólnego wniosku: żeby zabezpieczyć potrzeby zdrowotne obywateli trzeba postawić na profilaktykę. Stąd wsparcie Pana Prezydenta dla projektów prozdrowotnych, takich jak kształcenie kadr, ale też np. projekt „Zdrowe Życie”, promujący profilaktykę zdrowia. Zapraszamy panie pielęgniarki i panów pielęgniarzy do udziału w tym projekcie – dodała Minister Ignaczak-Bandych.

Debata odbyła się w ramach konferencji „Kwalifikacje pielęgniarek i położnych a bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów”, nad którą Patronat objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser–Duda.

– Wiedza i wysokie kwalifikacje są niezbędne, by dobrze pełnić tę prestiżową i ważną społecznie służbę, ponieważ zawód i praktyka pielęgniarska jest jedną z najbardziej wymagających profesji – napisała Agata Kornhauser–Duda w liście do uczestników i organizatorów konferencji, który odczytała Barbara Brodowska–Mączka, Dyrektor Generalny KPRP.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze