Pielęgniarki zakończyły protest w Sejmie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 marca 2011 15:01

Pielęgniarki z Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych zakończyły prowadzony od dziewięciu dni protest w Sejmie - poinformowała przewodnicząca związku Dorota Gardias.

Pielęgniarki zakończyły protest w Sejmie
- Uznałyśmy, że dzisiaj opuścimy galerię sejmową, ponieważ nadszedł taki czas, że zapoznałyśmy społeczeństwo z naszym problemem przez nasz dziewięciodniowy pobyt tutaj, zapoznaliśmy rząd z naszym problemem - powiedziała na briefingu w Sejmie jedna z protestujących, Lilianna Pietrowska.

- Jest szansa na jakiś dialog i ostateczne rozwiązanie -zaznaczyła. - To już dziewiąty dzień i jesteśmy już zmęczone - dodała.

Podkreśliła, że lekarz po badaniach stwierdził, że trzy z pięciu głodujących pielęgniarek muszą zakończyć protest ze względu na stan zdrowia.

Gardias podkreśliła, że na spotkanie do Pałacu Prezydenckiego udadzą się wszystkie protestujące, bo wszystkie dostały zaproszenie od pani prezydentowej.

Przewodnicząca dodała, że pielęgniarki czekają na zaproszenie od prezydenta Bronisława Komorowskiego. Chcą mu przedstawić „argumenty dotyczące ustawy o działalności leczniczej".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum