Pielęgniarki stworzyły "czarną listę". Są na niej 232 nazwiska. To posłowie "niszczący zawody pielęgniarki i położnej"

Autor: oprac. KM • Źródło: OZZPiP, Facebook, Rynek Zdrowia24 czerwca 2021 10:45

Zgodnie z zapowiedzią OZZPiP opublikował "czarną listę posłów niszczących zawody pielęgniarki i położnej". Wśród wymienionych polityków znalazł się m.in. minister Michał Dworczyk.

  • Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych opublikował "czarną listę posłów niszczących zawody pielęgniarki i położnej" 
  • Znaleźli się na niej posłowie, którzy 15 czerwca odrzucili poprawki senatu do ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia
  • Po kliknięciu w nazwisko konkretnego posła trafiamy na jego sejmową stronę internetową. Jak zaznaczają pielęgniarki, znajdują się tam adresy i dane kontaktowe biur poselskich

Na "czarnej liście posłów niszczących zawody pielęgniarki i położnej" OZZPiP umieścił nazwiska 232 posłów, którzy 15 czerwca głosowali za odrzuceniem wszystkich trzech poprawek postulowanych przez senat do zmiany ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Posłowie podzieleni są na województwa i okręgi wyborcze, uwzględniona została także ich przynależność partyjna.

Stworzenie czarnej listy pielęgniarki zapowiedziały w ubiegłym tygodniu po nadzwyczajnym posiedzeniu zarządu krajowego OZZPiP.

Więcej tu: Pielęgniarki poskarżą się na rząd do NIK. Będą też „czarne listy polityków”

To był "test wiarygodności polityków"

- Zapamiętajmy posłów, którzy 15 czerwca 2021 roku odrzucili poprawki Senatu do ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych - apeluje OZZPiP na profilu na Facebooku.

Pielęgniarki podkreślają, że głosowania w Sejmie były "testem wiarygodności polityków". Wymieniają składane przed laty obietnice polityków: zwiększenie dostępności do usług zdrowotnych, zmniejszenie kolejek, zniesienie limitów do specjalistów i wyższe wynagrodzenia kadr medycznych.

Zdaniem pielęgniarek ponadto Sejm poprzez odrzucenie poprawek Senatu "przekreślił zapowiadaną po raz kolejny poprawę jakości systemu ochrony zdrowia". 

"Nie dociera do nich, że NIE MA MEDYKÓW - NIE MA LECZENIA!" - grzmią pielęgniarki.

Czarna lista, którą stworzyły pielęgniarki znajduje się TU

Krystyna Ptok: Przygotowujemy drugą falę strajków i protestów

Dodajmy, że "czarne listy" to jedno z kilku działań zapowiadanych przez pielęgniarki.

Jak pisaliśmy wczoraj, Krystyna Ptok, przewodnicząca  Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w oficjalnym komunikacie poinformowała, że Zarząd Krajowy OZZPiP zobowiązał ją do skierowania zawiadomienia do Najwyższej Izby Kontroli w sprawie sprowadzenia przez władze RP zagrożenia bezpieczeństwa życia i zdrowia Polek i Polaków.

- Struktury OZZPiP kontynuują również procedurę sporów zbiorowych. Przygotowujemy drugą falę strajków i protestów - dodała. 

Przeanalizowano też przebieg I fali akcji strajkowej i akcji protestacyjnej z 7 czerwca oraz przygotowano harmonogram działań przyspieszających spory zbiorowe w pozostałych placówkach objętych działaniem OZZPiP.

Czytaj więcej: Pielęgniarki nie składają broni: "Jedno życie - jeden etat’’. Ptok: będzie druga fala strajków i protestów

Pielęgniarki pokazały paski z wypłat. Niektóre kwoty szokują

Ratownicy medyczni domagają się podwyżek. Będą protesty

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum