Pielęgniarki spotkały się z Anną Komorowską, teraz chcą rozmawiać z prezydentem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 marca 2011 16:59

Około godziny trwało w piątek (25 marca) spotkanie Anny Komorowskiej z pielęgniarkami z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Szefowa związku Dorota Gardias powiedziała, że pielęgniarki chcą też rozmawiać z prezydentem Bronisławem Komorowskim.

Pielęgniarki spotkały się z Anną Komorowską, teraz chcą rozmawiać z prezydentem
Dodała, że w czwartek (24 marca) zostało złożone pismo z prośbą o spotkanie z prezydentem.

Gardias powiedziała, że pielęgniarki przekazały Annie Komorowskiej swoje postulaty dotyczące zakazu zatrudniania pielęgniarek w szpitalach na kontraktach.

W spotkaniu uczestniczyła prezydencka minister ds. społecznych Irena Wóycicka, która zadeklarowała swoje zainteresowanie postulatami pielęgniarek.

Gardias powiedziała, że OZZPiP o swoich dalszych działaniach w sprawie kontraktów poinformuje podczas prac nad ustawą o działalności leczniczej w Senacie. Ustawa, uchwalona tydzień temu przez Sejm, doprecyzowuje przepisy umożliwiające zatrudnianie pielęgniarek w szpitalach na podstawie kontraktów.

W piątek (25 marca) przedstawicielki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych zakończyły dziewięciodniowy protest prowadzony w Sejmie; od wtorku (22 marca) głodówkę prowadziło pięć kobiet.

W ocenie Ministerstwa Zdrowia zakaz zatrudniania na kontraktach byłby niezgodny z konstytucją. Przedstawicielki związku przedstawiły natomiast opinię prawną mówiącą, że byłoby to zgodne z ustawą zasadniczą.

O godz. 16.00 rozpoczęło się spotkanie Anny Komorowskiej z pielęgniarkami opowiadającymi się za zatrudnianiem na podstawie kontraktów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum