Pielęgniarki po spotkaniu z ministrami zdrowia: oburzenie, dezaprobata, ultimatum

Autor: Rynek Zdrowia   • 13 maja 2021 20:20

Ministrowie zdrowia Niedzielski i Miłkowski oczekują od OZZPiP rezygnacji z postulatów. Związek pielęgniarek postawił szefowi MZ ultimatum - poinformowała Krystyna Ptok.

Pielęgniarki po spotkaniu z ministrami zdrowia: oburzenie, dezaprobata, ultimatum
Zarząd OZZPiP postawił ultimatum ministrowi zdrowia na przedstawienie ostatecznych rozwiązań. Fot. Shutterstock
  • W posiedzeniu Zarządu Krajowego OZZPiP udział wzięli minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski
  • Ministrowie mieli oczekiwać od OZZPiP rezygnacji ze zgłoszonych postulatów związanych z poprawą warunków pracy i płacy pielęgniarek i położnych
  • Ich wystąpienie na tym spotkaniu wywołało ‘’oburzenie i dezaprobatę strony związkowej’’

W komunikacie z nadzwyczajnego posiedzenia Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w czwartek 13 maja, Krystyna Ptok, szefowa związku przypomniała, że celem spotkania było ustalenie harmonogramu dalszych działań związanych z prowadzeniem sporów zbiorowych i akcji protestacyjnych na poziomie lokalnym i krajowym.

Pielęgniarki oburzone oczekiwaniami ministrów

O godz. 14:00 do posiedzenia Zarządu Krajowego OZZPiP dołączyli minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.

‘’Ministrowie wykazali się zaskakującym niezrozumieniem sytuacji zawodowej pielęgniarek i położnych i w swoich wystąpieniach twierdzili, że oczekują od Związku rezygnacji z dotychczas zgłoszonych postulatów i stanowisk związanych z poprawą warunków pracy i płacy pielęgniarek i położnych. Wywołało to oburzenie i dezaprobatę strony związkowej’’ - informuje Krystyna Ptok.

Szefowa OZZPiP wskazuje, że największy w Polsce związek zawodowy zrzeszający pielęgniarki i położne ma świadomość, że sytuacja kadrowa pielęgniarskiego środowiska jest dramatyczna - ‘’co stało się jeszcze bardziej widoczne w czasie pandemii, gdy nasza grupa zawodowa poniosła największe ofiary’’.

Szef MZ zaproszony na spotkanie ostatniej szansy

Dlatego OZZPiP nie rezygnuje z działań na rzecz ratowania zawodów pielęgniarki i położnej.

‘’W tej sytuacji Zarząd Związku postawił ultimatum Ministrowi Zdrowia na przedstawienie ostatecznych rozwiązań - strony spotkają się w poniedziałek 17 maja 2021 r. o godz. 15:00 w siedzibie Ministerstwa Zdrowia. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych traktuje to spotkanie jako spotkanie ostatniej szansy’’ - podkreśla przewodnicząca OZZPiP.

W związku z powyższym obrady nadzwyczajnego posiedzenia Zarządu Krajowego OZZPiP zostały zawieszone do wtorku 18 maja 2021 r.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum