Pielęgniarki o expose: brak gwarancji środków na ochronę zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 października 2014 19:39

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych krytycznie ocenia expose Kopacz. - Liczyliśmy i oczekiwaliśmy, że obecna premier - pełniąca przez prawie pięć lat funkcję ministra zdrowia - jako jeden z głównych priorytetów w najbliższych miesiącach potraktuje problemy służby zdrowia - napisały pielęgniarki w oświadczeniu przesłanym PAP.

Pielęgniarki o expose: brak gwarancji środków na ochronę zdrowia

Zwróciły uwagę, że jako główne wyzwanie w systemie ochrony zdrowia Kopacz wskazała wdrożenie pakietu kolejkowego i onkologicznego oraz skrócenie kolejek w szpitalach i przychodniach, co będzie możliwe, gdy państwo zapewni łatwiejszy dostęp do lekarzy. W tym celu - jak podkreśliły pielęgniarki - Ewa Kopacz zapowiedziała dodatkowe środki na sfinansowanie specjalizacji 3,5 tys. lekarzy rezydentów.

- Czyli mamy kolejną zapowiedź kierowania olbrzymich środków finansowych do grupy zawodowej lekarzy. Pytamy się zatem, gdzie w służbie zdrowia znajduje się grupa zawodowa pielęgniarek i położnych? - napisały pielęgniarki.

Zdaniem OZZPiP zawody pielęgniarki i położnej są marginalizowane. Związek wyraził rozczarowanie pominięciem w expose tej kwestii.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum