Pielęgniarki i resort zdrowia rozmawiają o normach zatrudnienia

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 01 kwietnia 2014 20:04

We wtorek (1 kwietnia) w siedzibie resortu zdrowia odbyło się spotkanie przedstawicieli Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z kierownictwem resortu zdrowia.

W spotkaniu uczestniczyli Grażyna Rogala-Pawelczyk Prezes NRPiP, Teresa Kuziara Wiceprezes NRPiP, Joanna Walewander Sekretarz NRPiP oraz Bartosz Arłukowicz minister zdrowia, Cezary Rzemek podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia i Aleksander Sopliński podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Rozmowy dotyczyły skutków wejścia w życie rozporządzenia w sprawie sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych. W trakcie spotkania ustalono, że powołany zostanie zespół, którego zadaniem będzie przeprowadzenie analizy danych dotyczących praktycznej realizacji przez podmioty lecznicze posiadające w swojej strukturze łóżka szpitalne przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 28 grudnia 2012 r. w sprawie sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami.

W skład zespołu wejdą przedstawiciele samorządu pielęgniarek i położnych oraz resortu zdrowia.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum