Pielęgniarki i położne ws. minimalnych norm zatrudnienia

Autor: NIPIP/Rynek Zdrowia • • 21 lutego 2014 14:47

Środowiska pielęgniarskie domagają się w trybie pilnym przekazania informacji o efektach pracy nad nowelizacją rozporządzenia MZ ws. sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

19 lutego r. odbyło się spotkanie Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z Prezydium Zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, na którym przyjęto wspólne stanowisko w sprawie braku działań Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej w odpowiedzi na postulaty wnoszone przez pielęgniarki i położne.

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych wskazują w nim, że zmiana rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 28 grudnia 2012 r. w sprawie sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych w podmiotach niebędących przedsiębiorcami (Dz. U. z 2012 r. poz. 15.45) jest niezbędna, ponieważ dalsze utrzymywanie obecnie obowiązujących zapisów przedmiotowego rozporządzenia doprowadzi do znacznego ograniczenie liczb pielęgniarek i położnych w oddziałach szpitalnych, co zmniejszy bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów.

Więcej: www.nipip.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum