Piecha: Arłukowicz ma słabą pozycję w rządzie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 stycznia 2012 19:08

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz ma kiepską wiarygodność i słabą pozycję w Radzie Ministrów - mówił w czwartek (26 stycznia) w Sejmie Bolesław Piecha (PiS), uzasadniając wniosek swojego klubu o odwołanie Arłukowicza.

Jak przekonywał Piecha, o słabej pozycji ministra zdrowia w rządzie świadczy to, że z noweli ustawy refundacyjnej zaproponowanej przez Arłukowicza, podczas posiedzenia Rady Ministrów została usunięta znaczna część zapisów.

Poseł PiS przypomniał, że Arłukowicz - zanim wstąpił do PO - krytykował rozwiązania zawarte w ustawie refundacyjnej i głosował przeciw niej, a teraz jej broni.

- Panie ministrze, jaka jest pana wiarygodność? - pytał Piecha.

Przypomniał też, że minister zdrowia w grudniu zapewniał, iż po wejściu w życie ustawy refundacyjnej pacjenci mogą czuć się bezpieczni, gdyż nie będzie problemów z dostępem do leków. Poseł PiS ocenił, że stało się wręcz przeciwnie.

Według niego, nowe przepisy doprowadziły do "turystyki refundacyjnej". Jak mówił, pacjenci już nie szukają tańszej apteki, ale poszukują jakiejkolwiek apteki, w której będą mogli wykupić medykament z przysługującą im zniżką.

Poseł zarzucił Arłukowiczowi, że mimo iż zapewniał, że wszystkie leki z listy refundacyjnej mają tańsze odpowiedniki, okazało się, że tak nie jest.

Piecha podkreślał, że za niektóre pacjenci muszą płacić sporo więcej niż przed 1 stycznia. - Proszę mówić prawdę: pacjenci więcej dopłacą - twierdził.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum