PiS zapowiada: odwołamy się od wyroku sądu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 czerwca 2010 18:24

Komitet Jarosława Kaczyńskiego odwoła się od wyroku sądu w sprawie prywatyzacji ochrony - poinformował rzecznik sztabu kandydata PiS na prezydenta Paweł Poncyljusz.

Jarosław Kaczyński

We wtorek (22 czerwca) Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Jarosław Kaczyński ma sprostować nieprawdziwą informację, jakoby Bronisław Komorowski chciał, aby służba zdrowia była sprywatyzowana. Sąd zakazał Kaczyńskiemu rozpowszechniania tej informacji.

Sąd orzekł jednocześnie, że Komorowski nie musi przepraszać Kaczyńskiego za zarzucenie mu kłamstwa w tej sprawie.

– Przyjmujemy wyrok, ale oczywiście się z nim nie zgadzamy. Będziemy składać apelację – powiedział po ogłoszeniu wyroku Poncyljusz.

W podobnym tonie wypowiedział się rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem, przekształcenie szpitali w spółki może doprowadzić do ich prywatyzacji. – Wystarczy uruchomić trochę wyobraźnię i pomyśleć, co się będzie działo w szpitalach przekształconych w spółki, w których samorząd może sprzedawać udziały – podkreślił Błaszczak.

Sąd uznał ponadto, że żadne działania i wypowiedzi Komorowskiego nie uzasadniają twierdzenia, że chciał on prywatnej służby zdrowia; zasadne jest więc stwierdzenie, że Jarosław Kaczyński dopuścił się kłamstwa.

W uzasadnieniu wyroku wskazano, że w programie PO z października 2007 nie ma mowy o prywatyzacji służby zdrowia. W ocenie sądu, program ten „uchylił” poprzednie programy partii, co znajduje potwierdzenie w wielu wypowiedziach polityków PO, którzy wyraźnie podkreślali, że PO nie ma zamiaru prywatyzować służby zdrowia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum