PiS: o strategii rozwoju uzdrowisk

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 lutego 2010 19:30

Posłowie PiS apelują do ministra Skarbu Państwa, by wspólnie z ministrem zdrowia opracowali strategię rozwoju sektora uzdrowiskowego.

Jak sugerują, chodzi o zagwarantowanie, że lecznictwo uzdrowiskowe to dobro narodowe, do którego obywatelom należy się powszechny dostęp.

Ich zdaniem, „projektowane zmiany zakładają wykreślenie z ustawy art. 64, a tym samym zniesienie narodowego statusu wód leczniczych i ograniczeń w prywatyzacji sektora uzdrowiskowego“.

Jednak zdaniem wiceminister skarbu Joanny Schmid, uchylenie art. 64 ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym nie przesądza o tym, że automatycznie wobec wszystkich spółek uzdrowiskowych, które są objęte wyłączeniem z prywatyzacji na podstawie rozporządzenia ministerstwa skarbu, zostaną wszczęte procesy prywatyzacji.

Wiceminister podkreśliła, że z informacji, które napływają do MSP od samych spółek uzdrowiskowych wynika, że są one zainteresowane prywatyzacją i pozyskaniem inwestora strategicznego. Dzięki czemu spółki te będą mogły być konkurencyjne i pozyskiwać środki unijne na rozwój oraz inwestycje.
 
Lecznictwo uzdrowiskowe stanowi integralną część systemu opieki zdrowotnej i ma być prowadzone w zakładach lecznictwa sanatoryjnego, zlokalizowanych w uzdrowiskach.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum