PiS o pakiecie kolejkowym: pobożne życzenia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 czerwca 2014 19:45

Rozwiązania zaproponowane w ramach tzw. pakietu kolejkowego i pakietu onkologicznego to przede wszystkim pobożne życzenia - ocenił Tomasz Latos w imieniu klubu PiS podczas wtorkowej debaty w Sejmie nad trzema projektami ustaw w ramach pakietów.

Latos krytykował sposób przygotowania rozwiązań i krótki czas, jaki posłowie mieli na zapoznanie się z projektami. - Jednym pacjentom być może hipotetycznie te kolejki się skrócą, ale innym wydłużą - mówił Latos.

- Brak limitów w onkologii to bardzo dobry pomysł, ale co to będzie oznaczało dla innych pacjentów chorujących na inne ciężkie choroby? - pytał. - Co z tego, że wpiszemy, że coś jest nielimitowane, jeżeli ktoś musi za to zapłacić - dodał. 

- Nie wiem, w jaki sposób załatwi pan krótką ścieżkę diagnostyczną dla pacjentów onkologicznych, przy zbyt małej liczbie onkologów - podkreślił Latos, zwracając się do ministra zdrowia. 

Odniósł się także do rozwiązań dotyczących konsultantów medycznych, m.in. konieczności oświadczeń o braku współpracy np. z firmami farmaceutycznymi. - Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że traktuje pan konsultantów jak potencjalnych oszustów - ocenił. 

- Prawo i Sprawiedliwość nie uchyla się od dyskusji nad tymi propozycjami - poinformował Latos i wyraził nadzieję, że minister zdrowia zastanowi się nad częścią propozycji PiS do tych projektów podczas dyskusji w komisjach.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum