PiS chce dymisji Bartosza Arłukowicza i odwołania RPP - Krystyny Kozłowskiej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2012 13:23

Klub PiS złoży wniosek o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Prawo i Sprawiedliwość krytykuje go za sytuację w ochronie zdrowia po wejściu w życie ustawy refundacyjnej i nowej listy leków refundowanych.

- W dziedzinie zdrowia od początku roku mamy festiwal chaosu, bałaganu i zaniechań ze strony rządu - stwierdził we wtorek (3 stycznia) rzecznik PiS Adam Hofman.

Z kolei szef sejmowej komisji zdrowia Bolesław Piecha (PiS) ocenił, że Arłukowicz pełni swoją funkcję krótko, ale miał świadomość, jakie stanowisko obejmuje. Wiedział jak wyglądają przygotowania do wdrożenia ustawy refundacyjnej i znał zastrzeżenia wobec tej ustawy. 

Wniosek o uchwalenie wotum nieufności w formie pisemnej może złożyć do marszałka Sejmu grupa co najmniej 69 posłów. Hofman poinformował ponadto, że szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zwrócił się do premiera Donalda Tuska z wnioskiem o odwołanie Rzecznika Praw Pacjenta Krystyny Kozłowskiej, za to, że "radziła pacjentom, by szukali przyjaznego aptekarza". 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum