Petru: niezbędny podział NFZ i dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 października 2015 18:02

Jakość zdrowia ma wpływ na nasze życie i na całą gospodarkę - przekonywał w niedzielę (18 października) lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Petru: niezbędny podział NFZ i dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

O programie i zbliżających się wyborach parlamentarnych Petru mówił w niedzielę w Warszawie podczas wykładu pt. "Nowoczesna wizja Polski. Wielka gra o najwyższą stawkę. Czy Polska może wybić się na nowoczesność?".

- Nie dajmy sobie wmówić, że mamy tylko wybór między PiS-em, a anty-PiS-em. To nie jest prawdziwy wybór. Możliwy jest wybór nowoczesności. To jest wybór z zupełnie innej opowieści niż ta, która jest nam podawana przez ostatnie 10 lat, czyli sporu między Platformą a PiS-em. Ten spór nadaje się do muzeum - powiedział Petru.

Zaproponował odbiurokratyzowanie gospodarki, przywrócenie prostych zasad wolności gospodarczej, uproszczenie systemu podatkowego, sprywatyzowanie i naprawa górnictwa, zniesienie przywilejów emerytalnych górników i rolników. Petru mówił także o konieczności usprawnienia wymiaru sprawiedliwości tak, aby sądowe procesy gospodarcze toczyły się szybko.

Jak podkreślił, niezbędna jest reforma ochrony zdrowia, w tym podział Narodowego Funduszu Zdrowia na konkurujące ze sobą fundusze oraz wprowadzenie dodatkowych dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych. - To jakość zdrowia ma wpływ na nasze życie i na całą gospodarkę - powiedział Petru.

 Wybory parlamentarne odbędą się 25 października. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze