Personel pomocniczy doczekał się formalnego związku zawodowego

Autor: oprac. MP • Źródło: FB/Rynek Zdrowia23 listopada 2021 17:44

Sąd zarejestrował Ogólnopolski Międzyzakładowy Związek Zawodowy Personelu Pomocniczego w Ochronie Zdrowia. Szary personel doczekał się formalnego związku zawodowego.

Sąd zarejestrował Ogólnopolski Międzyzakładowy Związek Zawodowy Personelu Pomocniczego w Ochronie Zdrowia Fot. Shutterstock
  • 11 września w trakcie manifestacji protestujących medyków w Warszawie uczestniczyli również przedstawiciele personelu pomocniczego
  • Niespełna miesiąc później szary personel spotkał się ponownie w stolicy, aby formalnie założyć związek
  • W ubiegłym tygodniu sąd w Warszawie zarejestrował Ogólnopolski Międzyzakładowy Związek Zawodowy Personelu Pomocniczego w Ochronie Zdrowia

Personel pomocniczy w ochronie zdrowia doczekał się formalnego związku

- Miło mi poinformować, że 17.11.2021 Sąd Rejonowy dla M.ST. Warszawy zarejestrował c! - pisze na Facebooku OMZZ Personelu Pomocniczego w Ochronie Zdrowia.

Czytaj: Pacjentów wypisano i przeniesiono. Od dziś szpital przyjmuje tylko z COVID-19

79-latek z COVID spędził w karetce 9 godzin. Pacjenta odsyłano od szpitala do szpitala

- Chcemy mieć stałą pensję, plus wszystkie dodatki świąteczne i nocne. Obecnie nie dość że zarabiamy najmniej, to jeszcze się nas oszukuje - tłumaczył Rynkowi Zdrowia przed zjazdem założycielskim Krystian Krasowski, który obecnie został prezesem OMZZPPwOZ.

Szary personel czyli salowe, sanitariusze, rejestratorki, sekretarki, kuchenkowe, niemedyczni kierowcy karetek uczestniczyli - wtedy jeszcze nieformalnie - w manifestacji pracowników ochrony zdrowia, która 11 września przeszła ulicami Warszawy.

Z inicjatywy m.in. Krystian Krasowskiego, z wykształcenia opiekuna medycznego pracującego jako sanitariusz, przedstawiciele personelu pomocniczego ponownie spotkali się w stolicy 5 października, aby rozpocząć proces rejestracji Związku, o którego założenie Krasowski zabiegał od roku.

Czytaj więcej: Szary personel zakłada związek zawodowy. Zrzeszają się, żeby walczyć o swoje

Mówią o nich "papier toaletowy, albo odpady medyczne". Szary personel też protestuje i domaga się uwagi

Związek pielęgniarek o podwyżkach. Szefowa OZZPiP: chaotyczne działania Ministerstwa Zdrowia

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum