Personel pomocniczy chce spotkania z ministrem. "Mam nadzieję, że znajdzie więcej czasu"

Autor: oprac. JKB • Źródło: Twitter, Rynek Zdrowia01 czerwca 2022 14:00

Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Międzyzakładowego Związku Zawodowego Personelu Pomocniczego w Ochronie Zdrowia Krystian Karol Krasowski chce się spotkać z przedstawicielami resortu zdrowia Wystosował pismo do wiceministra Piotra Brombera.

Personel pomocniczy chce spotkania z ministrem. "Mam nadzieję, że znajdzie więcej czasu"
Personel pomocniczy liczy na spotkanie z resortem zdrowia. Fot. AdobeStock
  • Prezes OMZZ Personelu Pomocniczego w Ochronie Zdrowia wystosował oficjalne pismo skierowane do wiceministra Piotra Brombera
  • O wszystkim poinformowano za pośrednictwem mediów społecznościowych
  • Przypomnijmy: personel pomocniczy od dłuższego czasu walczy m.in. o przyznanie należnych dodatków covidowych

Prośba o spotkanie z resortem zdrowia

Za pośrednictwem Twittera poinformowano o wysłaniu pisma do resortu zdrowia przez OMZZ Personelu Pomocniczego w Ochronie Zdrowia. Dotyczy ono spotkania z przedstawicielem ministerstwa Piotrem Bromberem.

- Prośba do Ministerstwa Zdrowia wysłana. Mam nadzieję, że tym razem znajdzie się nie minuta, lecz więcej dla personelu niemedycznego – napisał prezes Krystian Karol Krasowski.

Do tego dołączył zdjęcie pisma, o którym wspomina. Z jego treści wynika jasno:

"Zwracam się z prośbą o możliwość spotkania z Panem w celu przedstawienia sytuacji pracowników niemedycznych – z grup zawodowych zrzeszonych w Ogólnopolskim Międzyzakładowym Związku Zawodowym Personelu Pomocniczego w Ochronie Zdrowia".

Personel niemedyczny walczy o swoje prawa

Przypomnijmy: personel pomocniczy placówek medycznych domaga się wypłacenia dodatków covidowych za okres od grudnia 2021 do 30 marca 2022 roku. Związek interweniował w tej sprawie, czego efektem było spotkanie z MZ wyznaczone na 19 maja.

Warto podkreślić, że pracownikom niemedycznym przyznano 5 tys. złotych brutto jednorazowego dodatku covidowego. Należał się osobom, które przez co najmniej 21 dni, od 1 czerwca 2021 do 30 listopada 2021 roku wykonywały czynności zawodowe w warunkach bezpośredniego kontaktu z pacjentami z podejrzeniem i zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Jednak personelowi pomocniczemu zależy także na przyznaniu dodatku od grudnia 2021 do końca marca 2022.

Z kolei od 1 lipca 2022 roku wzrosną minimalne płace w ochronie zdrowia. Więcej zarabiać będą nie tylko lekarze, pielęgniarki, ratownicy, ale także pracownicy personelu pomocniczego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum