Paweł Kukiz: polska służba zdrowia może nie przeżyć trzeciego zawału

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 października 2019 21:16

Polska służba zdrowia przeżyła już dwa zawały, trzeciego może nie przeżyć - mówił w środę (5 października) w Nysie Paweł Kukiz, który wraz ze starającym się o reelekcję posłem Pawłem Grabowskim domagał się na konferencji prasowej zwiększenia nakładów na opolskie szpitale.

Paweł Kukiz; FOT. Twitter/Kukiz'15

Na konferencji prasowej w Nysie swoje postulaty dotyczące służby zdrowia przedstawili posłowie Paweł Grabowski (Kukiz'15) i Paweł Kukiz - obaj kandydują z list PSL Koalicja Polska. Parlamentarzyści odnieśli się m.in. do pojawiających się w mediach informacji o możliwej likwidacji niektórych oddziałów Brzeskiego Centrum Medycznego i likwidacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

- Cieszy mnie troska kandydatów Prawa i Sprawiedliwości o naszą służbę zdrowia, niemniej pozwalam sobie zauważyć, że dramatyczna sytuacja w szpitalach na Opolszczyźnie jest przede wszystkim efektem decyzji podejmowanych w Ministerstwie Zdrowia, którym - o ile się nie mylę - kieruje polityk Prawa i Sprawiedliwości. Byłoby zatem nie tylko uczciwie, ale i sprawiedliwie, gdyby kandydaci PiS w pierwszej kolejności wyjaśnili mieszkańcom, dlaczego sytuacja służby zdrowia jest tak dramatyczna, zamiast upolityczniać temat i atakować konkurentów - powiedział Paweł Grabowski.

Zdaniem Pawła Kukiza, obecny stan służby zdrowia wymaga natychmiastowej reakcji ze strony rządu.

- Polska służba zdrowia przeżyła już dwa zawały, trzeciego może nie przeżyć, dlatego konieczne jest natychmiastowe dofinansowanie służby zdrowia oraz wyłączenie tematu zdrowia ze sporu politycznego - powiedział Kukiz.

- W naszym programie mówimy jasno, skąd wziąć pieniądze na ratowanie systemu zdrowia w Polsce, jednak dopóki politycy będą próbowali zabijać kapitał polityczny na zdrowiu Polaków, dopóty nic się w Polsce nie zmieni - podkreślił lider Kukiz'15.

Marek Szczepanik (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum