Paweł Kaźmierczak: pierwszą rundę z koronawirusem wygraliśmy, w drugiej zostaliśmy wyliczeni

Autor: jj/Rynek Zdrowia • • 19 października 2020 09:55

Zdaniem Pawła Kaźmierczaka, dyrektora ds. medycznych American Heart of Poland, który porównał obecną sytuację do tej na bokserskim ringu, w walce z koronawirusem w pierwszej rundzie z epidemią wygraliśmy. W drugiej niestety zaliczyliśmy nokdaun - zostaliśmy wyliczeni.

Paweł Kaźmierczak: pierwszą rundę z koronawirusem wygraliśmy, w drugiej zostaliśmy wyliczeni
- Przed nami dziesięć rund i powinniśmy się skupić na tym, co przed nami, a nie na tym co było - postulował dyrektor Paweł Kazimierczak. Fot. PTWP

W poniedziałek (19 października) na Internetowym XVI Forum Rynku Zdrowia dyr. Kaźmierczak, dyrektor ds. medycznych American Heart of Poland, kontynuując porównanie sportowe powiedział: - Przed nami dziesięć rund i powinniśmy się skupić na tym, co przed nami, a nie na tym, co było.

Jak stwierdził Jacek Krajewski, prezes Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie, cały czas w walce z epidemią jesteśmy w niedoczasie.

- Nasze działania są tylko reakcją na to, co się wydarzy. Przewidując skutki epidemii mogliśmy się do nie dużo lepiej przygotować. Naprawdę jednak skala epidemii jest taka, że nawet dobrze przygotowani mielibyśmy problem ze sprostaniem tym wyzwaniom. W tej chwili musimy nadgonić czas - mówił prezes Krajewski.

Zdaniem Beaty Małeckiej-Libery, przewodniczącej Senackiej Komisji Zdrowia, pierwszy etap walki z pandemią został wygrany.

- Dzięki lockdownowi kupiliśmy sobie trochę czasu, bo system nie był do tego nieprzygotowany. Nikt nie wiedział jak będzie wyglądał przebieg epidemii. Kolejne miesiące zostały jednak zmarnowane, nie wykorzystaliśmy czasu do przegotowania się do drugiej fali epidemii. Skali epidemii nie przewidzieliśmy i to jest kolejny błąd zaniechania, bo powinniśmy mieć przygotowane różnego rodzaju opcje i scenariusze w zależności od rozwoju epidemii - mówiła senator Małecka-Libera.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum