Patryk Jaki: aborcje dotyczą niemal wyłącznie dzieci z zespołem Downa

Autor: Polskie Radio/Rynek Zdrowia • • 03 października 2016 12:33

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości (PiS) przekonuje, że przeprowadzane w Polsce aborcje dotyczą niemal wyłącznie dzieci z zespołem Downa.

Patryk Jaki: aborcje dotyczą niemal wyłącznie dzieci z zespołem Downa
Zdaniem wiceministra, aborcji dokonywanych z innych powodów niż choroba dziecka, praktycznie nie ma Fot. Archiwum

Wiceminister sprawiedliwości mówił w radiowej Jedynce, że aborcji dokonywanych z innych powodów niż choroba dziecka, praktycznie nie ma. Te z kolei - jak mówił - są aborcjami "eugenicznymi". Wcześniej w naszym kraju nie było takich statystyk, a to, zdaniem polityka, zmienia sytuację.

Patryk Jaki, prywatnie ojciec dziecka z zespołem Downa, przekonuje, że dzieci chore są - jak pokazują badania - szczęśliwe.

Obecnie można przeprowadzić aborcję, jeśli występuje zagrożenie życia matki, prawdopodobne jest uszkodzenie płodu lub nieuleczalna choroba zagrażająca jego życiu, a także jeśli dziecko zostało spłodzone w wyniku gwałtu.

W poniedziałek (3 października) w kilkudziesięciu miastach w Polsce przeprowadzono ogólnopolski strajk kobiet. Społeczna inicjatywa, zwana także "czarnym poniedziałkiem", została zorganizowana w proteście przeciwko ewentualnemu zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.

Więcej: www.polskieradio.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum