Paryż: polska minister zdrowia opowie o rozmowach z firmami farmaceutycznymi

Autor: MZ, SA/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2010 16:21

W poniedziałek (29 marca), w Paryżu odbędzie się drugie wysłuchanie publiczne, dotyczące pandemii grypy H1N1, zorganizowane przez Komitet do spraw Społecznych, Zdrowia i Rodziny Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Paryż: polska minister zdrowia opowie o rozmowach z firmami farmaceutycznymi

W spotkaniu, którego głównym tematem będzie „Sposób postępowania z pandemią H1N1: potrzeba większej przejrzystości”, weźmie udział Ewa Kopacz.

Warto przypomnieć, że polska minister zdrowia została zaproszona, gdyż Polska jako jeden z nielicznych krajów nie zakupił szczepionek przeciwko wirusowi A/H1N1, opierając się presji producentów.

Komisja chce, by Ewa Kopacz powiedziała m.in., jak wyglądały jej negocjacje z koncernami farmaceutycznymi. Deputowani Zgromadzenia Parlamentarnego spodziewają się od polskiego szefa resortu zdrowia nowych dowodów w sprawie presji wywieranej przez koncerny na rządy i Światową Organizację Zdrowia.

Swoimi opiniami podzielą się również eksperci z dziedziny chorób zakaźnych, w tym:  profesor Marc Gentilini, były przewodniczący Francuskiego Czerwonego Krzyża oraz dr Tom Jefferson z organizacji Cohrane Collaboration, a także Michèle Rivasi, posłanka do Parlamentu Europejskiego i Paul Flynn, członek brytyjskiej Izby Gmin, który jest autorem raportu Rady Europy o pandemii grypy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum