Paraliż w przychodniach. Lekarze alarmują: testy, recepty i skierowania w POZ leżą

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, Porozumienie Zielonogórskie24 stycznia 2022 12:26

Od rana są trudności z wysłaniem skierowania na test COVID; P1 praktycznie nie działa, armagedon; Testy, recepty - cała p1 leży - to tylko niektóre doniesienia od lekarzy rodzinnych, które cytuje Porozumienie Zielonogórskie. Jak alarmują medycy: Tak dzisiaj wygląda przyjmowanie pacjentów w POZ. Telefony się urywają, setki ludzi potrzebują pomocy.

Paraliż w przychodniach. Lekarze alarmują: testy, recepty i skierowania w POZ leżą
Lekarze rodzinni zgłaszają problemy w POZ Fot. AdobeStock
  • Lekarze rodzinni alarmują: system nie wytrzymuje naporu piątej fali. W POZ ogromne trudności
  • - Walczymy z niedziałającymi usługami e-recept, e-skierowań, zleceń na testy na koronawirusa - napisał na Twitterze Tomasz Zieliński, wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego
  • Od rana są trudności z wysłaniem skierowania na test COVID; Armagedon; Testy, recepty - cała P1  leży - to tylko niektóre wpisy z mediów społecznościowych od lekarzy rodzinnych, które cytuje PZ

System nie wytrzymuje piątej fali. Testy, recepty i skierowania w POZ leżą

Od rana są trudności z wysłaniem skierowania na test COVID; P1 praktycznie nie działa, armagedon; Testy, recepty - cała p1 leży - to tylko niektóre wpisy z mediów społecznościowych od lekarzy rodzinnych, które cytuje Porozumienie Zielonogórskie.

  • "Od rana są trudności z wysłaniem skierowania na test COVID. Czyżby nową strategia walki z omikronem?"
  • "P1 praktycznie nie działa, armagedon"
  • "Testy, recepty - cała p1 leży"
  • "Nie da się wystawić skierowania na test, nie da się wysłać testu zrobionego w gabinecie"

- Tak dzisiaj wygląda przyjmowanie pacjentów w POZ. Telefony się urywają, setki ludzi potrzebują pomocy. Piąta fala się rozkręca a rząd organizuje łóżka. Tylko łóżko nie leczy - komentuje Porozumienie Zielonogórskie na Facebooku. 

"Dziś w POZ walczymy z niedziałającymi usługami e-recept, e-skierowań, zleceń na testy"

- Dziś w POZ walczymy z niedziałającymi usługami e-recept, e-skierowań, zleceń na testy na koronawirusa. Tracimy wiele czasu na to. Ale od przyszłego poniedziałku dodatkowo będziemy mieli kumulację pacjentów COVID-19 z trzech dni, bez możliwości przeniesienia porad na inny dzień - napisał na Twitterze Tomasz Zieliński, wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego.

Kolejne wpisy są w tym samym temacie i w podobnym tonie:

"Od rana problemy ze zleceniem testów, wystawianiem recept itp. Platforma P1 przeciążona - zaskoczyła was ilość zgłoszeń w piątej fali? Niesamowite… Ale spokojnie, Pacjenci poczekają, ci nieCOVID-19 jeszcze dłużej, bo przecież POZ ma teraz głównie COVID ogarniać"

- Jak spłaszczyć piątą falę? Zablokować od godziny serwer P1 przez który lekarze kierują na testy PCR COVID-19 - to następny z wpisów. Do kolejnych lekarze załączają zdjęcia niedziałającej witryny internetowej. 

Dodajmy, że Porozumienie Zielonogórskie organizuje 26 stycznia konferencję prasową w sprawie zmian w POZ i wytycznych Ministerstwa Zdrowia.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum