Państwowa Inspekcja Sanitarna ostrzega: salmonella w hamburgerach

Autor: oprac. ML • Źródło: PIS/Rynek Zdrowia04 kwietnia 2022 08:15

Bakterie Salmonelli Enteritidis wykryto w jednej z partii hamburgerów drobiowych. Państwowa Inspekcja Sanitarna ostrzega: spożycie wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego.

Państwowa Inspekcja Sanitarna ostrzega: salmonella w hamburgerach
Partia hamburgerów, w której wykryto Salmonellę, jest wycofyuwana ze sprzedaży. Fot. Shutterstock
  • W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej w jednej z partii produktu „Hamburger drobiowy classic” wykryto bakterie Salmonella Enteritidis
  • Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opolu monitoruje proces wycofania partii z obrotu
  • Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego

Produkt wycofywany ze sprzedaży w sieciach handlowych

 Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała o stwierdzonej niezgodności Inspekcję Weterynaryjną w Opolu, która rozpoczęła postępowanie wyjaśniające w zakładzie produkcyjnym.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opolu podjął natychmiastowe działania. W wyniku tego ustalono, iż na stanach magazynowych zakładu nie ma już kwestionowanej partii oraz zakład podjął niezwłoczne działania w zakresie wycofania partii i poinformował sieci handlowe, do których dystrybuował towar o natychmiastowym wycofaniu go z obrotu. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opolu monitoruje proces wycofania partii z obrotu.

Szczegóły dotyczące wycofywanych produktów

Nazwa produktu: „Hamburger drobiowy classic”, 250 g

Numer partii: 6350221255

Należy spożyć do: 06.04.2022

Producent: Animex Foods Sp. z o. o. ul. T. Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa, Oddział w Opolu, 45-410 Opole, ul. Drobiarska 4, WNI  16610501

Producent niezwłocznie po otrzymaniu informacji o wykryciu obecności Salmonella Enteritidis w produkcie Hamburger drobiowy classic 250 g oznakowanym numerem partii 6350221255 rozpoczął procedurę wycofania produktu z rynku i podjął natychmiast wszelkie działania mające na celu wyeliminowanie potencjalnego ryzyka zanieczyszczenia mikrobiologicznego.

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum