Palikot o szpitalach i NFZ

Autor: RR, PAP/Rynek Zdrowia • • 01 października 2011 14:02

Janusz Palikot, którego ugrupowanie ( Ruch Palikota) w ostatnich sondażach zajmuje trzecie miejsce, jest kolejnym politykiem deklarującym rozbicie NFZ na konkurujące ze sobą regionalne ośrodki. Mówi o tym w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej.

Palikot o szpitalach i NFZ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Jesteśmy za powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym i za tym, by rozbić NFZ na konkurujące ze sobą regionalne ośrodki. Wrócić do systemu kas chorych wzorowanych na niemieckim modelu, może jednak nie aż tak, jak w tym kraju, rozproszonych - powiedział polityk.

Zapytany o stosunek do prywatyzacji szpitali odpowiedział, że forma własności jest obojętna, ponieważ o publicznym charakterze szpitala nie decyduje to, czy on jest prywatny, czy nie, ale to, czy są zagwarantowane świadczenia w koszyku świadczeń gwarantowanych na podstawie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

W rozmowie z PAP zaznaczył, że wyjątkiem są tylko szpitale kliniczne, w których prowadzi się prace naukowe, pedagogiczne i które zajmują się trudnymi przypadkami, w sieć szpitali finansowanych bezpośrednio z budżetu, jak było w propozycji Zbigniewa Religi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze