Pacjentów wypisano i przeniesiono. Od dziś szpital przyjmuje tylko z COVID-19

Autor: oprac. JPP • Źródło: PAP, Rynek Zdrowia, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki23 listopada 2021 13:17

Od wtorku, 23 listopada, 109. Szpital Wojskowy w Szczecinie przyjmuje wyłącznie pacjentów z COVID-19. Jest tu 122 łóżek covidowych, w tym 6 respiratorowych.

Od wtorku, 23 listopada, 109. Szpital Wojskowy w Szczecinie przyjmuje wyłącznie pacjentów z COVID-19 Fot. 109 Szpital Wojskowy z Przychodnią w Szczecinie/Facebook
  • W związku z sytuacją epidemiczną i wzrostem liczby hospitalizacji w zachodniopomorskich szpitalach wojewoda Zbigniew Bogucki podjął decyzję o uruchomieniu kolejnych miejsc 
  • Od 23 listopada wyłącznie pacjentów z COVID-19 przyjmuje 109. Szpital Wojskowy w Szczecinie. Są tu 122 łóżka, w tym sześć respiratorowych
  • Pacjenci aktualnie leczeni w 109. Szpitalu Wojskowym będą w najbliższym czasie wypisani do domów. Pozostali zostaną przetransportowani do innych szpitali, gdzie będzie kontynuowany proces ich hospitalizacji - informowali 16 listopada przedstawiciele lecznicy

Sprawdź: Szpital wstrzymał wszystkie planowane operacje do odwołania. Przez COVID-19

Szpital wojewódzki wstrzymuje przyjęcia na dwa oddziały do odwołania

Od 23 listopada Szpital Wojskowy w Szczecinie przyjmuje tylko z COVID-19

Decyzję o uruchomieniu od 23 listopada 122 łóżek covidowych, w tym 6 respiratorowych w 109. Szpitalu Wojskowym z Przychodnią w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki podjął  16 listopada. 

Placówka już dwukrotnie: jesienią 2020 i wiosną 2021 roku była szpitalem covidowym. Przez ten czas przyjęła ponad 900 chorych. Od 23 listopada znów przyjmuje tylko z COVID-19.

- Oznacza to przeorganizowanie pracy szpitala. Pacjenci aktualnie leczeni w 109. Szpitalu Wojskowym, zgodnie z planem leczenia będą w najbliższym czasie wypisani do domów. Pozostali zostaną przetransportowani w nadchodzących dniach do innych szpitali, gdzie będzie kontynuowany proces ich hospitalizacji - zapowiadał komendant 109. Szpitala Wojskowego płk Krzysztof Pietraszko.

Od 16 listopada karetki nie przywoziły do szpitala nowych pacjentów, zakazano tez odwiedzin.  We wtorek, 23 listopada, rano do szpitala przyjęto pierwszego pacjenta zakażonego koronawirusem. 

Czytaj: 25 listopada otwarcie kolejnego szpitala tymczasowego. W gotowości są jeszcze trzy

Prof. Simon: Rada Medyczna zarekomendowała premierowi lokalne lockdowny

Pracownie i laboratoria działają tak jak dotychczas

- W poniedziałek w nocy szpital był już w pełni przygotowany do przyjęcia pacjentów z COVID-19. Przygotowaliśmy oddziały szpitalne, wyznaczyliśmy strefy czyste i brudne oraz ścieżki komunikacyjne - powiedział rzecznik prasowy 109 Szpitala Wojskowego Marcin Górka.

Pomimo reorganizacji placówki nadal możliwy jest wstęp do pracowni i laboratoriów, które znajdują się w głównym budynku szpitala, tj. pracownia medycyny nuklearnej i RTG oraz zespół pracowni medycyny laboratoryjnej. Pracują one tak, jak dotychczas.

Do pracowni prowadzi osobne wejście i są one odizolowane od "covidowej" części budynku szpitala. Bez zmian pracuje przychodnia stomatologiczna, usytuowana w odrębnym budynku przy ul. Piotra Skargi.

W poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w przychodni 109 Szpitala Wojskowego działa też punkt szczepień. Uprawnieni mogą przyjąć szczepionkę przeciw Covid-19 oraz bezpłatną szczepionką przeciw grypie.

Czytaj również: W szpitalu wojewódzkim nie ma ortopedów. Lekarze nie przedłużyli kontraktów

Szpital wstrzyma przyjęcia pacjentów z COVID-19. "Kadra już nie wytrzymuje"

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum