Pachciarz: gdybym wiedziała, sama bym odeszła

Autor: TVP Info, KL/Rynek Zdrowia • • 19 grudnia 2013 20:50

Powodem dymisji szefowej NFZ jest złe funkcjonowanie weryfikacji osób ubezpieczonych, tak twierdzi Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia. Agnieszka Pachciarz, odwołana prezes NFZ przekonuje, że pacjenci nie skarżą się na eWUŚ.

Pachciarz: gdybym wiedziała, sama bym odeszła

Na antenie TVP Info Pachciarz przyznała, że gdyby Bartosz Arłukowicz powiedział jej wcześniej, że przestało mu być z nią po drodze, to sama by zrezygnowała z pełnionej funkcji.

- Nie jestem tam, gdzie mnie nie chcą - powiedziała i podkreśliła, że nie zna uzasadnienia wniosku o jej dymisję, ale nawiązała w tym kontekście do sporu NFZ i MZ ws. dotacji na świadczenia osób nieubezpieczonych.

W jej opinii zaś zarzuty dotyczące systemu eWUŚ są nieuzasadnione. - System jest dobrze oceniany przez pacjentów, nia mamy od nich skarg na jego działanie - zaznaczyła i dodała, że jej odwołanie ma charakter polityczny. 

Prezes podkreśliła też, że problemy finansowe Funduszu nie były dla ministra tajemnicą. - W rozmowach tematy dotyczące budżetu były poruszane z resortem jeszcze latem - mówiła Pachciarz. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum