PSL i Nowoczesna o reformie ochrony zdrowia ponad podziałami: to zadanie ekspertów

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 15 marca 2017 10:18

Politycy z PSL i Nowoczesnej apelują o powołanie ekspertów wywodzących się z różnych środowisk, którzy wspólnie zajęliby się reformą systemu ochrony zdrowia.

PSL i Nowoczesna o reformie ochrony zdrowia ponad podziałami: to zadanie ekspertów
Ludowcy proponują utworzenie grupy ekspertów rekomendowanych przez wszystkie partie Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, przekonuje, że żadna reforma służby zdrowia, przeprowadzona bez akceptacji wszystkich liczących się sił politycznych, nie może przetrwać. W jego opinii zmiany przygotowane przez obecną ekipę bez szerokiego poparcia, po jej odejściu zostaną poddane generalnej rewizji - informuje Dziennik Polski.

Dlatego ludowcy proponują utworzenie grupy rekomendowanych przez wszystkie partie ekspertów, którzy opracowaliby propozycję naprawy systemu możliwą do zaakceptowania przez wszystkie opcje. W ich ocenie to jedyne rozwiązanie dające szanse stabilności ochrony zdrowia nie tylko obecnie, ale i w przyszłości.

Pomysł popierają przedstawiciele Nowoczesnej. Dr Sławomir Gonciarz, krajowy koordynator sieci eksperckiej w sprawach zdrowia tej partii zaznacza, że jednym z głównych celów zespołu byłoby m.in. zaproponowanie takich zabezpieczeń w zreformowanym systemie, które uniemożliwiałyby manipulowanie przy nim następnym ekipom rządzącym.

Do stołu zasiądzie też przedstawiciel Kukiz’15, pod warunkiem, że miejsce przy nim znajdzie się nie tylko dla ekspertów, ale także dla lekarzy i przedstawicieli pacjentów.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum