PSL chce 500 plus dla seniora oraz rozmów nt. ochrony zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 grudnia 2017 16:45

Wprowadzenie emerytury bez podatku, 500 plus dla seniorów oraz likwidacja zmiany czasu - to główne propozycje legislacyjne Polskiego Stronnictwa Ludowego na pierwsze półrocze 2018 r. Posłowie PSL przedstawili w piątek (29 grudnia) plany ustawodawcze ugrupowania na przyszły rok.

PSL chce 500 plus dla seniora oraz rozmów nt. ochrony zdrowia
PSL postuluje wprowadzenie świadczenia 500 plus dla emerytów i seniorów. Fot. Shutterstock

Poseł PSL Paweł Bejda podczas konferencji prasowej poinformował m.in., że flagowym projektem partii na pierwsza połowę przyszłego roku jest wprowadzenie emerytury bez podatku.

- Zależy nam na tym, aby emerytura brutto stała się emeryturą netto. Seniorzy podczas licznych spotkań podkreślali, że 40 lat pracy to wystarczający czas płacenia podatków. To byłby ogromny zastrzyk finansowy, dla emerytów - zaznaczył polityk.

Jak dodał, PSL postuluje też wprowadzenie świadczenia 500 plus dla emerytów i seniorów.

- Wystąpiliśmy z projektem ustawy w 2017 r. Niestety nie zostało to zrozumiane przez PiS. Wrócimy do tego tematu i będziemy chcieli, aby wszystkie kluby poparły ten projekt - zapowiedział Bejda.

Rzecznik prasowy PSL Jakub Stefaniak podkreślił, że PSL zaproponuje wspólną rozmowę z rządem i wszystkimi partiami parlamentarnymi na temat reformy służby zdrowia.

- Reforma służby zdrowia, którą obiecywało PiS nie zaistniała. Widać, że rządzący nie mają pomysłu na to jak poradzić sobie z kłopotem. Mieli likwidować NFZ i kolejki; mieli zwiększać nakłady na służbę zdrowia. Przyjęta ustawa jest bublem - stwierdził.

Stefaniak dodał też, że PSL będzie co tydzień przedstawiało kolejne propozycje ustawowe dla różnych grup społecznych. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum