PSL apeluje do rządu o scenariusz przywracania służby zdrowia do normalności

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 maja 2020 16:06

Oczekujemy przedstawienia szczegółowego scenariusza dochodzenia do normalności w systemie ochrony zdrowia, gospodarce i oświacie - oświadczyli w sobotę (9 maja) politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Dariusz Klimczak, poseł PSL; FOT. PTWP

Poseł Dariusz Klimczak (PSL) na sobotniej konferencji prasowej w Warszawie zwrócił się do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o informację, kiedy działalność służby zdrowia wróci "do normy". Zauważył, że wielu Polaków oczekuje na planowe operacje, zabiegi czy diagnostykę. - Oczekujemy przedstawienia szczegółowego harmonogramu i scenariusza dochodzenia do normalności w systemie ochrony zdrowia - oświadczył polityk.

Poseł Teofil Bartoszewski (PSL) odniósł się do sytuacji zakażonych koronawirusem górników na Śląsku. - Nie ma tam prawie żadnych laboratoriów do testowania. Zwracam się do ministra zdrowia, żeby nie penalizował Ślązaków i skierował większą cześć laboratoriów i pomocy do tego regionu - apelował.

Według Klimczaka rząd, wprowadzając tarczę antykryzysową, nie spełnił oczekiwań przedsiębiorców, którzy zmuszeni byli protestować. - Dzisiaj oczekujemy od pani wicepremier, minister rozwoju Jadwigi Emilewicz prawdziwej tarczy antykryzysowej. Tarczy, która będzie zawierała fundusz płynności, która zwolni wszystkich poszkodowanych przedsiębiorców z danin publicznych, że wreszcie będzie konkretny scenariusz odmrażania gospodarki w powiązaniu z systemem ochrony zdrowia, oświatą - podkreślił poseł.

Monika Zdziera (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum